Úspešní absolventi

Príprava na žurnalistickú profesiu si vyžaduje získanie praktických zručností a skúseností v regionálnych a celoplošných redakciách, absolvovanie exkurzií v televíznych a rozhlasových štúdiách či tlačových agentúrach. Mnohokrát býva redakčná prax alebo odborná stáž prvým krokom k získaniu pozície v konkrétnom médiu.

Naši absolventi sa úspešne uplatňujú v rôznych odvetviach žurnalistiky a ich úspechmi v mediálnej oblasti sa katedra právom pýši. Spomedzi mnohých spomenieme najmä absolventov, ktorí našli svoje uplatnenie v inštitúciách s celoplošnou pôsobnosťou.

Vybraní úspešní absolventi Katedry žurnalistiky FF UKF v Nitre:

• Televízia:

RTVS  Peter Németh, Jakub Prok, Dominika Pišťanská, Ján Zošák, Barbora Bodáková, Katarína Balážiová, Karolína Lacová
TV Markíza  Branislav Tomaga, Boris Pršo, Lenka Vavrinčíková, Viktor Serebryakov, Andrea Mačošková, Lucia Lukušová, František Koseček
TA3 – Barbara Túrosová
TV JOJ  Stanislava Kováčik, Mária Ölvedyová

• Rozhlas

RTVS – Barbora Jurenová

• Printové médiá:

Hospodárske noviny – Marta Hilkovičová
Nový čas – Slavomíra Ďurišová, Monika Guzmanová
Katolícke noviny  – Martina Grochálová (externá redaktorka)